7 DOKUMENTINIAI FILMAI APIE GREITĄJĄ MADĄ, KURIUOS PRIVALAI PAŽIŪRĖTI!

Daug yra kalbama apie greitąją madą, galbūt ir suvokiame mes tai, bet, kai pamatome tikrovę, kalbos nublaksta, o įsivaizdavimai išnyksta… Pamatai tai, ko visai nesitikėjai. Sunkus darbas, skurdas, tarša, nelygybė ir dar daug visų kitų blogybių… Pažiūrėkite tai patys!

 

1. THE TRUE COST

 

Tikriausiai pats garsiausias dokumentinis filmas, pakeitęs daugelio madas mylėtojų požiūrį į madą. Tai filmas parodantys tikrąja greitosios mados kaina planetai ir jos žmonės ir tai, kas slypi už mažos kainos ir madingų drabužių. Jei abejojate ar renkatės žiūrėti tik vieną – rekomenduojame būtent šį!

 

  • Galima rasti Netflix

 

2. SWEATSHOP – DEADLY FASHION

 

Realybės šou apie 3 greitosios mados mylėtojus norvegus, kurie keliavo į Kombodžą, kad savo kailiu patirtų, kaip yra gaminami drabužiai, kuriuos patys perka. Gyveno, dirbo ir valgė su ten dirbančiais žmonėmis. Atkreipkite dėmesį į tai, kad juos gamykla įsileido, o tai reiškia, kad ši vieta dar nėra labai prasta…

 

  •  Galima rasti Youtube

 

3. RIVER BLUE

 

Filmas apie vieną iš labiausiai teršiančių vandenį pramonės šakų – madą. Jason Priestley pasakoja apie mūsų upių sunaikinimą, poveikį žmonijai ir sprendimus, suteikiančius vilties tvaresnei ateičiai.

 

  • Galima rasti

4. THE MACHINISTS

 

Filmas apie drabužių siuvėjų išnaudojimą Bangladeše. Tai 3 jaunų moterų pasakojimas apie darbą gamykloje, kasdieninį gyvenimą, nuolatines pastangas išgyventi ir kovas su gamyklos savininkais.

 

  • Galima rasti Youtube

 

5. MINIMALISM

 

Labai gera dokumentika apie vartojimą, reklamų įtaką ir apie tai, kaip skirtingų profesijų atstovai sugebėjo prieiti prie minimalizmo savo gyvenimuose.

 

  • Galima rasti Netflix

 

6. Unravel

 

Filmas apie išmestus drabužius, kurie atekliauja į Indiją iš Amerikos, Italijos, Prancūzijos ir kitų šalių, kad čia jie būtų perdirbami. Kol viena iš darbuotojų pasakoja apie procesus, kitos darbuotojos komentuoja tai, ką jos žino apie vakarų pasaulį. Jos mano, kad pas mus vandens yra trūkumas ir drabužiai kainuoja lygiai tiek pat, kiek vanduo, todėl mes juos geriau išmetame nei skalbiame…

 

  • Galima rasti Youtube

 

7.THE NEXT BLACK

 

Naujos technologijos, tvarumo problemos ir novatoriškas protas keičia mūsų drabužius. Šis dokumentinis filmas  supažindina su dizaineriais, novatoriais ir lyderiais, kurie kuria drabužių ateitį.

 

  • Galima rasti Youtube

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *