BATAI, KURIE SUKURTI ŽIEDINĖS EKONOMIKOS PRINCIPAIS

Su Vesica Piscis avalynės kurėjais susipažinome tvarios mados parodoje Vokietijoje. Stendas patraukė akį skambia fraze “FIRST ETHICS, THEN AESTHETICS.”. Nors batai nėra kažkuo išskirtiniai savo išvaizda, tai, kas slypi jų kurimo istorijoje, juos daro ypatingais.

PERDIRBIMAS

Kaip pagrindiniu ir didžiausiu iššukiu Vesica Piscis avalynės gamintojai įvardina – perdirbimą. Tai yra esminė jų sąlyga gamybai.

Poveikis aplinkai, kurį sukelia kasmet pagaminama daugiau nei 24 milijardai porų batų, yra pakankama motyvacija mąstyti dar ir dėl to, kad sunaudojamas didžiulis žaliavų kiekis, reikalingas jiems gaminti, ar dėl tūkstančių tonų susidariusių atliekų. Projektuojant batus, dėl vyraujančių gamybos būdų ir daugelio komponentų, kuriuos paprastai sudaro avalynė, perdirbti neįmanoma, kadangi atskirti kiekvieną bato dalį yra nepaprastai sudėtinga. Pasibaigus jų gyvavimo ciklui, jie neišvengiamai patenka į šiukšlių sąvartyną, sukurdami daug atliekų ir padarę panaudotas medžiagas bevertėmis.

Linijinės ekonomikos tęsimas, kai mes išgauname, kuriame, naudojame ir išmetame, yra netvarus ir paskatino juos sukurti avalynę, kurią, kaip ir bet kurį kitą produktą, gali perdirbti patys vartotojai.

Supaprastinę ir išskirdami du pagrindinius elementus, kurie leidžia tinkamai perdirbti batus (padą ir viršutinę dalį), mums pavyko sukurti skirtingus dizainus, pagal kuriuos vartotojas gali greitai ir lengvai atskirti abi dalis, kad jas būtų galima naudoti pakartotinai.

Viršutinė dalis, pagaminta tik iš tekstilės, gali būti visiškai perdirbta, kaip ir padas, pagamintas iš natūralaus kaučiuko, kuris gali būti pakartotinai naudojamas gaminant daugelį kitų gaminių.

Tokiu būdu jiems pavyko sukurti žiedinę ekonomiką, ekonomiką, atspindinčią gamtos veikimą, kur viskas yra naudinga, o šiukšlių sąvoka neegzistuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *